Кредит з поганою кредитною історією та простроченнями

Що таке кредитна історія?

Кредитна історія позичальника - це перше, на що звертають увагу банки при розгляді заявки на кредит. Кредитна історія - це записи про всі отримані та сплачені людиною кредити. Ці записи зберігаються в УБКІ за кодом суб'єкта кредитної історії. Код являє собою комбінацію цифрових і буквених символів, що забезпечують безпеку даних. Але зазвичай інформація не зберігається в УБКІ (Українське бюро кредитних історій) більше 10 років і видаляється з бази. Проте, дані про кредити, за якими були зафіксовані порушення можуть зберігатися довше.

Дані про прострочення передаються в бюро кредитних історій з періодичністю в 7-10 днів, тому ймовірність взяти мікропозику з простроченням на 11-й і наступні дні знижується. Якщо на момент формування загального файлу у вас утворилося прострочення, інформація про нього буде записана в ваше особисте фінансове досьє, до якого мають доступ інші МФО. Тому чим воно краще, тим більша ймовірність отримати позику. Однак, якщо кредитна історія вже була зіпсована, не варто впадати у відчай! На допомогу приходять МФО.

Як взяти кредит з поганою кредитною історією?

Через те, що усі МФО лояльно ставляться до всіх клієнтів, варто звернутися в будь-яку МФО і подати заявку на кредит. Також не варто заповнювати заявки відразу в кілька МФО. Пробувати іншу МФО варто тільки після відмови в першій. Уважно заповніть анкету, вкажіть всю запитувану інформацію, переконайтеся, що ви не допустили помилок при заповненні. Банківська картка повинна бути оформлена на позичальника.

Після оформлення заявки вам потрібно буде дочекатися відповіді від МФО. Найчастіше кредитні організації висилають відповідь за допомогою СМС протягом 5-10 хвилин. Однак не турбуйтеся, якщо відповідь затримається - в деяких випадках перевірка може зайняти до 60 хвилин. У разі позитивної відповіді гроші практично відразу надійдуть на вказану вами картку. Все, тепер ви можете розпоряджатися грошима на вашій картці як забажаєте.

Види прострочень

МФО розрізняють такі види прострочень:

  • Технічні. Пояснюються тривалим переказом коштів, характерним при перерахуванні на банківський рахунок. Гроші можуть йти до 5 робочих днів. Штрафні санкції в цьому випадку можна оскаржити і терміново оформити мікропозику з простроченням в цій же МФО. МФО зазвичай закривають прострочення після пред'явлення чека/квитанції про своєчасну оплату.

  • Ситуаційні. Пов'язані з форс-мажорами: втратою роботи, отриманням серйозної травми, діями зловмисників, стихійними лихами. Якщо така ситуація сталася з клієнтом один раз, він надав підтверджуючі документи, запросив реструктуризацію і в підсумку все-таки виплатив борг - надалі проблем з отриманням мікрокредиту не буде.

  • Незначні. До них відносяться прострочення, чий термін не перевищує 15 днів, в тому числі, технічні. До короткочасних заборгованостях МФО ставляться з розумінням, оскільки їх основна причина - затримка зарплати.

  • Довгострокові. Від 15 днів і більше. Через два-три місяці ці борги переводяться в проблемні, а клієнт - до «чорного списку».

Як отримати кредит з простроченням?

Жоден банк не дасть кредит з простроченням, тим більше при наявності поганої кредитної історії. Поширеним методом вирішення цієї проблеми, погашення кредиту з відкритим простроченням, є звернення до мікрофінансової організації, яка дозволяє отримати позику за короткий час і з мінімальним пакетом документів. Але при цьому варто враховувати, що процентна ставка на наданий кредит буде великою, а розмір грошових коштів, що надаються МФО для погашення старого боргу - мінімальним.

Зверніть увагу! Термін для погашення нової позики є коротким, у зв'язку з чим проводити рефінансування через МФО не завжди вигідно для позичальника, це крайній захід. Але деякі МФО надають не тільки короткострокові кредити, але і довготривалі - на період до 60 місяців.

Такі організації, хоч і дають позики без довідок, які необхідно надати в банк для отримання кредиту, все ж вимагають достовірних даних від позичальника: паспорт, ІПН, місце проживання, номер телефону, а іноді навіть просять кілька контактних номерів родичів.

Рефінансування кредиту

Якщо громадянину терміново потрібно рефінансування мікропозики, процедуру можна здійснити дистанційним способом. Але тільки в рамках МФО. Всі вони пропонують подати заявку онлайн через офіційні сайти. Тут же відразу представлена ​​загальна форма, яку просто потрібно заповнити. Відповідь нададуть швидко. Але можуть і через годину.

Рефінансування простіше домогтися, якщо первинний договір оформлявся недавно, прострочень по ньому немає, а сам клієнт має стабільний високий дохід.

Тому на даний момент єдиним прийнятним виходом стає пошук іншої МФО, яка погодиться на перекредитування з більш вигідними для позичальника умовами. Наявність заставного майна підвищує шанси.

Як виправити кредитну історію?

Як не дивно, але саме мікрофінансові організації допомагають очистити кредитну історію. Вам просто потрібно взяти мікропозику на мінімальний термін, своєчасно її оплатити, і повторити цю процедуру декілька разів.

Як пояснюють експерти, для поліпшення КІ в більшості випадків достатньо двох-трьох позитивних записів в бюро кредитних історій. Разом з тим, як фінансова організація передає дані в бюро, підвищується ваш персональний рейтинг як позичальника.

Якщо потрібно швидко виправити КІ, не потрібно гнатися за великими кредитами. Для початку оформите мікропозику - наприклад, позичте 1000 гривень терміном на 5 днів. Погасити такий мікрокредит не складе труднощів, а БКІ отримає позитивні відомості про зміну фінансової дисципліни. Важливо пам'ятати, що, відповідно до українського законодавства, всі фінансові організації зобов'язані передавати в БКІ інформацію про клієнтів - позитивну і негативну. Тому дуже важливо уникнути нових прострочень, які впливають на рейтинг, і своєчасно оплатити експрес займ. Зробити це можна онлайн, в особистому кабінеті, через термінали або по карті.

МФО, які видають позики з поганою КІ

Надійні компанії, в яких можна отримати онлайн-кредит з поганою кредитною історією та простроченнями:

Loany - пропонує від 1 000 до 10 000 грн на період від 1 до 30 днів на першу позику. А також від 6 000 до 25 000 грн на період від 1 до 6 місяців. Більше інформації про Loany тут - https://pid0.com.ua/krediti-z-loany-informacija-ta-vidguki

КачайГроші - пропонує від 500 до 10 000 грн на період від 1 до 15 днів на першу позику. Максимальна сума - 14 990 грн на термін до 30 днів. Більше інформації про КачайГроші тут - https://pid0.com.ua/krediti-z-kachaigroshi-informacija-ta-vidguki

Money4you - пропонує від 500 до 7 000 грн на період від 2 до 30 днів на першу позику. Максимальна сума може бути збільшена для постійних клієнтів. Більше інформації про Money4you тут - https://pid0.com.ua/krediti-z-money4you-v-ukrayini-informacija-ta-vidguki

E-cash - пропонує від 500 до 8 000 грн на період від 1 до 30 днів на першу позику. Максимальна сума може бути збільшена для постійних клієнтів. Більше інформації про E-cash тут - https://pid0.com.ua/krediti-z-e-cash-v-ukrayini-informacija-ta-vidguki

Microcredit - пропонує від 500 до 8 000 грн на період до 30 днів на першу позику. Максимальна сума може бути збільшена до 25 000 грн. Більше інформації про Microcredit тут - https://pid0.com.ua/krediti-z-microcredit-v-ukrayini-informacija-ta-vidguki

Надішліть свій відгук
Цю статтю було оновлено 25 квітня 2024